लोकतान्त्रिक तमु संघमा श्याम

आदर्श समाज सम्वाददाता
भाद्र ३१, २०७९
Bedj

पोखरा । नेपाल लोकतान्त्रिक तमु संघ अध्यक्षमा कास्कीका वेदबहादुर गुरुङ (श्याम) निर्वाचित भएका छन् ।

पोखरामा भएको संघको दोस्रो राष्ट्रिय सम्मेलनले उनको अध्यक्षमा १ सय १ सदस्यीय केन्द्रीय समिति सर्वसम्मत् चयन गरेको हो । संघको महासचिवमा कास्कीकै हुमबहादुर गुरुङ चयन भए ।

संस्थाको ७ उपाध्यक्षहरुमा बागमती प्रदेशबाट ओमकुमार गुरुङ, प्रदेश १ र मधेश प्रदेशबाट चक्रबहादुर गुरुङ, गण्डकी प्रदेशबाट हुमबहादुर गुरुङ (स्याङ्जा), लुम्बिनी–कर्णाली–सुदुरपश्चिम प्रदेशबाट प्रेमबहादुर गुरुङ, गमबहादुर गुरुङ (प्रवास, बेल्जियम), महिला उपाध्यक्षहरुमा गण्डकी प्रदेश सभा सदस्य मीना गुरुङ (कास्की) र शर्मिला गुरुङ (मुस्ताङ) निर्वाचित भए ।

सचिवमा सुरेन्द्र गुरुङ (कास्की), ओमबहादुर गुरुङ (स्याङ्जा), सूर्यप्रसाद गुरुङ (लमजुङ), सूर्यबहादुर गुरुङ (तनहँु), खगेन्द्र मेघी गुरुङ (बाग्मती), सीताराम गुरुङ (प्रदेश १ र मधेस प्रदेश) छन् भने सहसचिवमा शम्भु गुरुङ (बागमती), कोषाध्यक्षमा बैनबहादुर गुरुङ (कास्की), सहकोषाध्यक्षमा देवकुमारी गुरुङ (बागमती) चयन भए ।

लेखा आयोग अध्यक्षमा कास्कीका विष्णुकुमार गुरुङ, अनुशासन आयोग अध्यक्षमा बाराका भरतबहादुर घले गुरुङ सर्वसम्मत बनेका छन् ।

सदस्यमा प्रवासबाट विजयकुमार गुरुङ (पूर्वी एशिया, हङकङ), विनय गुरुङ (पूर्वी एशिया, जापान, कृष्ण गुरुङ (अमेरिकी, पश्चिम अमेरिका), शिवजंग गुरुङ (मध्यपूर्व, युएई), रामचन्द्र गुरुङ (युरोप, युके), मुक्त गुरुङ (यूरोप, स्पेन) र नीलम (अमेरिकी, पूर्वी अमेरिका) छन् ।

यस्तै, स्याङ्जाका धर्म गुरुङ, रुपसिंह गुरुङ, लोकबहादुर गुरुङ, ध्रुव गुरुङ, कास्कीबाट रामु गुरुङ, लीलाबहादुर गुरुङ, सगुन गुरुङ, काशीमाया गुरुङ, चन्द्रबहादुर गुरुङ, बालकुमारी गुरुङ, चेतबहादुर गुरुङ, समबहादुर गुरुङ, लालसुब्बा गुरुङ, महेन्द्र गुरुङ, हरिमाया गुरुङ,चन्द्रबहादुर गुरुङ, एक्का जंग गुरुङ, सुुमे जसबहादुर गुरुङ (भूपू सैनिक), सु.मे.नौबहादुर गुरुङ (भूपू सैनिक), तनहुँबाट टकमान गुरुङ, रुपा गुरुङ, रनबहादुर गुरुङ, भीमबहादुर गुरुङ, लमजुङबाट कृष्ण गुरुङ, टसबहादुर गुरुङ, सूचना गुरुङ, लालकुमारी गुरुङ, सूर्यबहादुर गुरुङ, गमबहादुर गुरुङ (गजेन्द्र), सन्तोष गुरुङ, वीरेन्द्र गुरुङ, गोर्खाबाट आसबहादुर गुरुङ, म्याग्दीबाट तेजबहादुर गुरुङ, नवलपुरबाट आशिफ गुरुङ (सञ्चारकर्मी), नवलपरासीबाट विष्णु गुरुङ, धादिङबाट गोपाल गुरुङ, सारदादेवी गुरुङ (रसुवा), रामबहादुर गुरुङ (ओखलढुंगा), चितवनबाट देउबहादुर गुरुङ, चित्रबहादुर गुरुङ (संचारकर्मी),सन्तोष गुरुङ (रसुवा), विनामाया गुरुङ (बारा), सविता गुरुङ (सिन्धुपाल्चोक), पानबहादुर ध्रुव गुरुङ (सिन्धुपाल्चोक), ईश्वर गुरुङ (नुवाकोट), दीपक गुरुङ (भक्तपुर), चन्द्रबहादुर गुरुङ (दाङ), आशाराम गुरुङ (रोल्पा), विन्द्रबहादुर गुरुङ (कपिलबस्तु), दलबहादुर गुरुङ (धादिङ) निर्वाचित भएको निर्वाचन समिति संयोजक शिवकुमार गुरुङले जानकारी दिए ।

नवनिर्वाचित समितिलाई नेकपा (एमाले) स्थायी समिति सदस्य, नेपाल लोकतान्त्रिक तमु संघका संस्थापक अध्यक्ष एवम अध्यक्ष मण्डलका अध्यक्ष किरण गुरुङ पद तथा गोपनीयताको सपथ ग्रहण गराए । ‘तमु जाति, भाषा र संस्कृतिः हाम्रो पहिचान राष्ट्रको सम्पत्ति’ नाराका साथ सम्पन्न दोस्रो राष्ट्रिय सम्मेलनको एमाले अध्यक्ष एवं पूर्व प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले मंगलबार उद्घाटन गरेका थिए ।

Related News

सम्बन्धित समाचार

  • ‘महिला हिंसा अन्त्य गर्न कडा कानुन’

    आदर्श समाज सम्वाददाता मंसिर १९, २०७९
    पोखरा । गण्डकी प्रदेशका शिक्षा, संस्कृति, विज्ञान, प्रविधि तथा सामाजिक विकास मन्त्री मेखलाल श्रेष्ठले महिला हिंसा अन्त्यका कडा कानुन बनाउनुपर्ने…
  • पोखरा महोत्सव सफल पार्न ३७ उपसमिति र संयोजक चयन

    आदर्श समाज सम्वाददाता मंसिर १९, २०७९
    पोखरा । एघारौं संस्करणको पोखरा महोत्सव २०७९ सफल बनाउन विभिन्न ३७ उपसमितिहरु गठन गरी संयोजक तोकिएको छ । महोत्सव सफल…
  • स्टेप बाइ स्टेप माविमा खेलकुद

    आदर्श समाज सम्वाददाता मंसिर १९, २०७९
    पोखरा । स्टेप बाइ स्टेप मावि पोखरामा ३४ औं वार्षिक खेलकुद प्रतियोगिता आइतबार सुरु भएको छ । विद्यालयका संस्थापक निर्देशक…
  • हिंसाको प्रतिकार गर्नुपर्नेमा जोड

    आदर्श समाज सम्वाददाता मंसिर १९, २०७९
    पोखरा । हिंसा सहेर बस्न नहुने, हिंसाको प्रतिकार गर्नुपर्ने शनिबार पोखरामा आयोजित एक कार्यक्रमका वक्ताहरुले जोड दिएका छन् । सञ्चारिका…
  • शिवशक्ति क्याम्पसका प्रमुखमा चन्द्रकान्त नियुक्त

    आदर्श समाज सम्वाददाता मंसिर १९, २०७९
    पोखरा । पोखरा–११, फूलबारीस्थित शिवशक्ति क्याम्पसको प्रमुखमा सहप्राध्यापक चन्द्रकान्त रेग्मी नियुक्त भएका छन् । क्याम्पस सञ्चालक समितिका अध्यक्ष टुवराज बास्तोला…

hero news full width